Viņš ir neredzamā Dieva attēls Turīnas līķauts

Viņš ir neredzamā Dieva attēls Turīnas līķauts

181 vues • 01/06/2010 • 35:57

No 2010.gada 11.aprīļa līdz 23.maijam vairāk nekā divi miljoni svētceļņieku mēroja ceļu uz Turīnas Svētā Jāņa Kristītāja katedrāli Itālijas ziemeļos. Viņi visi devās kontemplēt vienu no Rietumu pasaules mistiskākajiem objektiem: Turīnas līķautu.
Šis linu audekls ir vienīgais pasaulē uz kura mēs varam saskatīt precīzu nospiedumu no ķermeņa, kurš tajā bijis ietīts : kāds miris vīrietis, nomiris pie krusta, kurš saskaņā ar medicīniskiem pētījumiem, piedzīvojis milzīgas ciešanas. Tas ir Evaņģēlijs attēlos: Jēzus Kristus ciešanas ir atklātas to vismazākajās detaļās!


Šajā filmā aplūkoti vairāki jautājumi, uz kuriem sniegtās atbildes mūs ieved dziļā kontemplācijā par šo lina audeklu, kurš sevī glabā noslēpumu:

1. Kā līķauts radies?
2. Kā veidojies attēls?
3. Kas ir attēlā redzamais vīrs?
4. Cik sens ir līķauts?
5. Kāda ir attēla nozīme mūsu dzīvē.

Uz šiem jautājumiem centīsies atbildēt vairāki cilvēki, tostarp zinātnieki:

Barijs Švorts, amerikāņu fotogrāfs, bija Turīnas līķautu pētniecības projekta STURP (Shroud of Turin Research Project) dalībnieks 1978.gadā. Pēc tautības ebrejs viņš jau 32 gadus velta šī līķauta pētīšanai! Pētījumi snieguši viņam pārliecību, ka šis noslēpumainais audekls patiešām ir tieši tas pats līķauts, kurā pēc savas nāves uz krusta tika ietīts Jēzus no Nācaretes. Līķauta izpēte pilnībā izmainīja viņa dzīvi!

Franču mediķis Tibo Heimburgers un zinātnieks Sebastjēns Kataldo sarakstījuši grāmatu „Turīnas līķauts, jaunākie atklājumi”. Viņi mums palīdzēs iepazīt šī līķauta mistēriju, zinātniskās mīklas un „gudrībai mesto izaicinājumu” (kā to 1998.gadā teicis Jānis Pāvils II). Šis audekls nepārstāj uzdot jautājumus zinātnei: kā radies attēls, kāds ir tā vecums: tas joprojām ir noslēpums!

Aizvien vairāk ir cilvēki, kuri kontemplējot šo mocekļa ķermeni, iepazinuši Jēzus Kristus, Dieva Dēla mīlestību ikvienam cilvēkam. Tieši tā noticis arī Beatrises Gospero dzīvē. Francūziete, asociācijas „Rādi mums savu Vaigu” viceprezidente, viņa apmeklē dažādas valstis, lai nestu gaismu, kas nāk no šī līķauta un ir pārmainījusi viņas dzīvi.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Latviski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Polski
русский (russian)
Česky
Português
Slovenský
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce