Výrobcovia protéz s holými rukami – Raymond a Pierre Jaccard

Výrobcovia protéz s holými rukami – Raymond a Pierre Jaccard

19 vues • 01/12/2012 • 30:01

Dnes vás Net for God pozýva na stretnutie s Pierrom a Raymondom Jaccardy, dvoma kňazmi, neobyčajnými bratmi : od roku 1967 precestovali tisíce kilometrov po celom svete, aby pomáhali tým najúbohejším a hlavne malomocným. Pierrom a Raymond Jaccard pochádzajú z diecézy Besançon vo Francúzsku.
Boli konfrontovaní s najväčšou biedou, ale spoliehali sa na Pána viac než na vlastné sily. A mohli tak znovu pozdvihnúť tisíce ľudí a vrátiť im ich dôstojnosť.
Bez lekárskeho vzdelania, spôsobili revolúciu v liečbe lepry a skonštruovali moderné a veľmi lacné náhrady, vyrábané z miestnych materiálov, prispôsobené každému človeku. Táto účinná metóda sa rozšírila za hranice afrického kontinentu, nielen pre malomocných, ale pre všetkých zmrzačených.
Počas viac než tridsiatich rokov založili 182 misií vo viac než tridsiatich štyroch krajinách sveta s jediným prostriedkom - rečou srdca a s bláznivou túžbou milovať a zachrániť človeka za každú cenu. Od roku 1978, už 34 rokov pôsobia v uliciach kolumbijskej Bogoty v Južnej Amerike. Svojim jazykom srdca pomáhajú vstať zraneným a zneužívaným dievčatám a ženám z ulice. Dnes žijú v ústraní jedného ženského kláštora vo Francúzsku. Vo svojich misiách pokračujú iným spôsobom. Naďalej sa stretávajú s Pánom v Eucharistii, v tichu a v stretnutiach s ľuďmi, ktorí ich obklopujú. Prinášajú úľavu od iných chorôb, od morálnych, duchovných, od skratej lepry, aby všetci mohli spoznať radosť z toho, že sú deťmi Boha Otca.

This film is made by the Chemin Neuf Community for the International Ecumenical Fraternity, 'Net for God'.

For more information: www.netforgod.tv
To contact us: netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Slovenský
Ce média est aussi disponible en :
Français
Deutsch
Español
Magyar
Italiano
Kirundi
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Česky
Créole mauricien
Chaîne: Net For God