Światowe Forum Chrześcijan. Razem iść za Chrystusem

Światowe Forum Chrześcijan. Razem iść za Chrystusem

186 vues • 05/07/2016 • 28:35

Dialog ekumeniczny budował się podczas wielu dziesiątków lat, szczególnie pomiędzy Kościołem katolickim, prawosławnym, anglikańskim oraz Kościołami wywodzącymi się z Reformy. Dzisiaj jednak błyskawiczny rozwój Kościołów ewangelicznych i zielonoświątkowych, głównie na kontynentach południowych, pociąga za sobą znaczące zmiany w światowym pejzażu chrześcijaństwa. Aby wyjść naprzeciw tym zmianom, na początku XXI wieku powstało Światowe Forum Chrześcijan. Jest to otwarta przestrzeń, w której wszyscy chrześcijanie z Kościołów dawnych oraz młodszych spotykają się i doświadczają, że ich miłość ku Jezusowi Chrystusowi jest silniejsza niż mury, które dzielą instytucje. To mocny znak nadziei na widzialną jedność chrześcijan, otwierający perspektywę wspólnego świadectwa dla świata.
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Panie, powierzamy Ci Światowe Forum Chrześcijan, a szczególnie jego pomoc dla naszych prześladowanych braci i sióstr. Spraw, abyśmy postąpili naprzód na drodze jedności w tym świecie cierpiącym z powodu podziałów. Spraw, aby w naszych Kościołach i wspólnotach chrześcijańskich powstali budowniczy jedności, którzy poprzez swoje świadectwo szczególnej relacji z Chrystusem budują więzi i tworzą jakby olbrzymią sieć rozpostartą nad całą ziemią. Naucz nas jak przekraczać własne uprzedzenia, jak wychodzić ku drugiemu i szukać dialogu z nim, aby mogło nadejść Twoje Królestwo. Daj nam wierzyć, że męczennicy nie przelali swej krwi na darmo i że ich ofiarowane życie stanie się zasiewem jedności.

Parole du mois

Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: « Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka »

Słowo Boże na ten miesiąc pochodzi z Apokalipsy św. Jana (Ap 7, 9-10)