« Světla ve tmě»

« Světla ve tmě»

35 vues • 01/02/2006 • 31:50

Rodina Marie-Hélène a Laurenta de Cherisey společně s pěti dětmi procestovala během 14 měsíců celý svět. Po odjezdu z Francie se setkali s muži a ženami, kteří na konkrétní problémy společnosti nalezli řešení! Mnoho lidí nafilmovali. Díky této cestě vzniklo sedm filmů, vysílaných televizí, a kniha ´Passeurs d´espoir´ (´Lidé, předávající naději´). Ve Francii měly velký ohlas!
Četba článku nás přiměla k tomu, abychom se s nimi setkali a udělali s nimi rozhovor pro naše dnešní video. Jejich svědectví nás přivedlo až ke sdružení ´Reportérů naděje´ a ke Christianovi de Boisredon. Je to sdružení, které odmítá negativní informace v médiích a chce podporovat lidi rozhodnuté zveřejňovat řešení jako odpověď na problémy dnešního světa. Je to sdružení, které se snaží o pozitivní zpravodajství !
Film ´Světla ve tmě´ je svědectvím lidí, kteří ukazují, že je možné, aby každý našel cestu života a naděje. Ukazuje, jak je důležité poukazovat v médiích nejen na problémy, ale také na řešení. Ve filmu jsou tři příklady.
THAJSKO: mladí jsou často ponecháni napospas televizi, proto s nimi Weera začala pracovat a nakonec byli schopni vytvořit si vlastní vysílací program.
RWANDA: tváří v tvář utrpení genocidy v roce 1994 pracují společně tři muži z kmenů Hutu, Tutsi a Twa pro smíření svých zemí.
PERU: Albina Ruiz si všimla kopců odpadků, o které se nikdo nestará. Vytvořila malý podnik na zpracovávání odpadků. Lidé, kteří byli touto situací nejvíce postiženi jsou nakonec uznáni a vydělají si na sebe peníze.

Tyto zkušenosti se dotýkají povolání Net for God: šířit Dobrou zprávu ve světě moderními komunikačními prostředky a tak ukázat, že je možné spojit se společně v modlitbě a práci pro pokoj a jednotu ve světě.


Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau de international prière « Net for God ».

Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Česky
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Polski
Português
русский (russian)
Slovenský
Chaîne: Net For God

Kit d'animation

Intercession du mois

Modleme se
za ty, kteří pracují v jednotlivých zemích
ve světě médií,
zejména za to, aby dokázali šířit pozitivní zprávy,
které přinášejí naději.

Parole du mois

« Když rozsvítí lampu, nestaví ji pod nádobu,

ale na svícen, a svítí všem v domě.»

Matouš 5, 15