Strumień łaski Złoty Jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

Strumień łaski Złoty Jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

207 vues • 01/10/2017 • 30:01

W czerwcu 2017 roku, z okazji Zesłania Ducha Świętego, ponad 50 000 osób ze 127 krajów spotkało się w Rzymie, aby świętować złoty Jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Ów prawdziwy « strumień łaski », jak nazywa go Papież Franciszek, narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1967 roku i od tej pory rozprzestrzenił na cały świat. « 50 lat to dobry moment, aby postąpić naprzód z większą jeszcze siłą ». Te słowa Papieża Franciszka zapraszają nas do dostrzeżenia owoców Chrztu w Duchu Świętym oraz do zastanowienia się w jaki sposób możemy bardziej pozwolić się prowadzić Temu, który « jest Panem i który daje życie » („por.” Credo – Symbol nicejski).

Ekipa Net for God także była obecna w Rzymie na obchodach Jubileuszu w czasie Pięćdziesiątnicy i przy tej okazji udało nam się nakręcić film oraz przeprowadzić wiele wywiadów. Niech ten film stanie się okazją dla całej Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej, aby powierzyć kolejny rok Duchowi Świętemu oraz w nowy sposób przyjąć Jego dary i charyzmaty, abyśmy razem, w jedności między Kościołami, mogli głosić, że « Jezus jest Panem » !

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
Pour nous aider : https://www.tipeee.com/net-for-god-fr
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Česky
Original sous-titré
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Panie, dziękujemy za odnowę charyzmatyczną, ten strumień łaski w Kościele. Pomóż nam przyjąć w pełni Ducha Świętego w naszym życiu, wraz z Jego darami i owocami.

Jak zaprasza nas Papież Franciszek, naucz nas „dzielić się ze wszystkimi łaską Chrztu w Duchu Świętym ; nieustannie Cię wielbić ; postępować naprzód w modlitwie wraz z chrześcijanami innych Kościołów oraz służyć najuboższym i chorym.”

Parole du mois

« Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. »

Ga 5, 22-25