Sicílie, pohostinná země Setkání se zraněným lidstvím

Sicílie, pohostinná země Setkání se zraněným lidstvím

147 vues • 01/02/2020 • 28:36

Sicílie, italský ostrov mezi Evropou a Afrikou, se v posledních letech stala tranzitním místem pro migranty, kteří se sem dostávají často za dramatických okolností. V tomto filmu navštívíme tři centra v Palermu, která se starají o uprchlíky: Centrum Astalli, Centrum Arcobaleno 3P a Missione Speranza e Carità, kde se setkáme jednak s uprchlíky, kteří zde byli přijati, a také s dobrovolníky, kteří se rozhodli jim pomáhat. Migranty sem na Sicílii zavedly různé cesty, z velmi rozdílných zemí: z Bangladéše, Ghany, Nigérie… Skrze jejich příběhy můžeme objevovat něco z univerzálního lidského příběhu o přijetí a setkání.
Komunita Chemin Neuf je přítomná na Sicílii, ve městečku Altavilla, už 4 roky. Stará se o dům, kde se pravidelně konají duchovní cvičení, ve spolupráci s jezuity. V letech 2018-19 se také podílela na duchovní formaci a doprovázení dobrovolníků z Centra Astalli.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
Pour nous aider : https://www.tipeee.com/net-for-god-fr
moins

Langues :
Česky
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Español
Magyar
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Polski
Português
русский (russian)
Original sous-titré
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Pane, nauč nás potkávat a poznávat tě ve tvářích druhých lidí. Otevři naše srdce. Ukaž nám, jak se za nás dáváš, abychom dokázali být bratry a sestrami. Zjev nám, že jsi přítomný v tomto živém společenství. Pane, pomoz nám poznat, že s tvojí pomocí se každé setkání může stát společenstvím.

Parole du mois

Zákoník se však chtěl ospravedlnit, a proto Ježíšovi řekl: "A kdo je můj bližní?" Ježíš mu odpověděl: "Jeden člověk šel z Jeruzaléma do Jericha a padl do rukou lupičů; ti jej obrali, zbili a nechali tam ležet polomrtvého. Ale když jeden Samařan na své cestě přišel k tomu místu a uviděl ho, byl pohnut soucitem; přistoupil k němu, ošetřil jeho rány olejem a vínem a obvázal mu je, posadil jej na svého mezka, zavezl do hostince a tam se o něj staral. Kdo z těch tří, myslíš, byl bližním tomu, který upadl mezi lupiče? " Zákoník odpověděl: "Ten, který mu prokázal milosrdenství." Ježíš mu řekl: "Jdi a jednej také tak."

Lukáš 10, 29-30. 33-37