Saids, Fatima un Jēzus

Saids, Fatima un Jēzus

60 vues • 01/12/2006 • 29:42

Filma ir apbrīnojama liecība, ko sniedz vairāki liecinieki, kas katrs sava veidā darbojas, lai veicinātu dialogu patiesībā, lai sastaptos ar otru, kas ir atškirīgs.

1. Saids un Fatima Užibū

Saids Užibū ir marokānis, berbers un kristietis. Celies no musulmaņu ģimenes, sodien viņs ir evaņģēlistu sludinātājs. No Evrī Parīzes reģionā, kur viņš dzīvo ar savu sievu Fatimu un diviem bērniem, viņš apceļo visu Franciju, īpaši problemātiskās pilsētu nomales, lai bez mitas sludinātu pieredzi, kas viņam liek dzīvot : viņa sastapšanos ar Kristu!
Lasot Bībeli, Saids redz savu dzīvi, « ko ir pārveidojusi sastapšanās ar Kristu ». Viņš konvertējās un pēc dažiem gadiem konvertējās arī viņa tēvs. Saids Užibū ir studējis teoloģiju Leoņonā, netalu no Bordo, Francijā, Dieva Draudzes Bībeles formācijas centrā. Tur viņs sastapa savu sievu Fatimu, kas pēc izcelsmes ir alžīriete.
Viņa ticība un arābu-musulmaņu kultūra viņam liek doties pie citiem, lai liecinātu, ka ir iespējams būt arābam un kristietim: tā ir dubulta piederība, kas veido bagātību, lai kļūtu par miera nesēju starp dažādām kopienām!
Lai sniegtu savu liecību, Saids ir uzvedis lugu : ‘Brīvība, vienlīdzība, kuskuss’. Šajā filmā ir parādīti daži fragmenti no šīs izrādes.

2. Satikt otru : ebreju un musulmaņu draudzības autobuss.

Drosmīga iniciatīva ! Rebīns Mišels Serfati no Risoranžī Francijā, sadarbojoties ar Ebreju un Musulmaņu draudzības asociāciju, 2005. gada jūnijā uzsāk ebreju un musulmaņu draudzības izbraucienus. Piecu nedēļu laikā ebreji un musulmaņi vienā autobusā apceļo veirāk nekā 40 pilsetas Francijā, īpaši problemātiskās pilsētu nomales!
Ši ir iniciatīva, kas uzsākta likā, kad Francijā parādās jaunas antisemītisma tendences un kas nevienu nešokē! 2003. gadā kāds rabīns kļuva par upuri sava dēla acu priekšā antisemītiska uzbrukuma rezultātā. Sinagogu jaunieši bieži tiek apvainoti, piekauti, viņi ir strīdu upuri, īpaši ja sinagoga atrodas arābu kvartālos. Šī situācija lika Mišelam Serfati iekšējā parliecībā stiprināt saiknes ar islāmu!
Kopa ar Faridu Aitkaci Belazuzu, kas ir praktizējoša musulmane ar alžīriešu izcelsmi un sadarbojas šajā projektā, Misels Serfati mums izskaidro draudzības braucienu mērķi: uzdrīkstēties uzsākt dialogu starp ebrejiem un musulmaņiem, likt krist izplatītiem aizspriedumiem vienam pret otru, lai labāk izprastu ebreju un musulmaņu kopienas, to dzīvesveidus un nodarbošanos.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau de international prière « Net for God ».

Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Latviski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
Kirundi
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
Polski
Mooré
Lingala
Lietuvių
Chaîne: Net For God