Paldies, Taisa!

Paldies, Taisa!

35 vues • 01/05/2012 • 32:00

Šī filma ir kāda franču pāra – Annas-Dofinas un Luika liecība, reizē brīnišķīga un smaga. Viņi stāsta par savas mazās meitiņas Taisas dzīvi, un savā stāstījumā atklāj, cik daudz viņi no viņas ir saņēmuši, ieklausoties viņas sirdī un dvēselē.

Parīzē 2005. gadā Anna-Dofina un Luiks ir gandrīz idiliskas laimes piepildīti.
Pēc gandrīz četrus gadus vecā dēla Gaspāra un divgadīgās meitas Taisas jūlija vidū viņi gaida savu trešo bērnu. Viņu profesionālās dzīves attīstās, un viņi viens otru ļoti mīl. Dzīve viņiem smaida... izņemot to, ka, sākot ar šo vasaru jūras krastā, mazs smilšu grauds iztraucēs viņu pilnīgo laimi: vērojot Taisas mazo pēdu ospiedumus mitrajās smiltīs, viņi pamana, ka viņa staigā īpatnējā veidā: viņas kājas īkšķis griežas uz ārpusi.
Pēc virknes pārbaužu ārsti atklāj, ka Taisai ir reta, deģeneratīva ģenētiska slimība, metahromatiskā leikodistrofija. Taisai nav nekādu cerību izveseļoties: viņai ir atlikuši vairs tikai daži gadi vai varbūt daži mēneši, ko dzīvot! Tā ir viņas divu gadu dzimšanas diena.

Laime, pēc kuras viņi tik ļoti ilgojās, sagrūst; ir grūti lolot skaistus nākotnes plānus. Turklāt viņu gaidāmajam bērnam ir risks 1 pret 4, ka arī viņu skars šī slimība! Kā būt laimīgiem tādos apstākļos?

Šajā Taisas slimības nomāktajā ikdienā, šī pārbaudījuma tumsā uzaust gaisma: Taisa, viņas veselībai pasliktinoties, noslēpumainā veidā kļūst par to, kura pārmaina sirdis, īpaši savu vecāku sirdis. Viņa viņiem kļūst par „Dzīves skolotāju”. Ar laiku viņa zaudē visas savas spējas - runu, redzi, dzirdi, kustības -, noslēpumainā kārtā viņa izstaro mieru, kas pāveido tos un tās, kas viņai tuvojas. Slimība sagrauj viņas ķermeni, bet nepārņem viņas sirdi: Taisa, pieņemot savu dzīvi tādu, kāda tā ir, māca mums iet sirds ceļu, Mīlestības ceļu ar lielo «M».

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Latviski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Polski
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
Chaîne: Net For God