Małe początki Wspólnoty Chemin Neuf

Małe początki Wspólnoty Chemin Neuf

640 vues • 01/06/2013 • 28:46

Dzisiaj Net for God zaprasza Was do odkrycia łaski, jaka towarzyszyła początkom Wspólnoty Chemin Neuf, będącej wspólnotą międzynarodową, katolicką, o powołaniu ekumenicznym. Dziś Wspólnota obecna jest w 27 krajach na 5 kontynentach i gromadzi 1800 członków: małżeństwa, braci konsekrowanych i siostry konsekrowane: mężczyzn i kobiety ze wszystkich wyznań chrześcijańskich. Pasjonaci jedności, napełniani Duchem Świętym, modlą się oni i pracują ze wszystkich sił, aby ogłaszać każdemu człowiekowi „niezmierzone bogactwo Chrystusa”. Poprzez liczne misje, tysiące młodych, małżeństw i rodzin doświadczyło tego, że Chrystus przemienia ich życie!

Ale jakie były początki owego cudu powstania małej wspólnoty Chemin Neuf?
Jeśli obecnie 1800 członków dzieli życie we wspólnocie, podążając za Chrystusem, to dlatego, że ich powołanie opiera się na doświadczeniu Chrztu w Duchu Świętym, jakie przeżyli w 1972 roku dwaj młodzi francuscy jezuici: Laurent Fabre i Bertrand Lepesant. Wspomagani przez trzech Amerykanów, z których jeden był młodym jezuitą, dwóch wywodziło się z Kościoła Episkopalnego, a wszyscy trzej mieli doświadczenie Odnowy charyzmatycznej, obaj Francuzi przeżywają swoją nową Pięćdziesiątnicę: zostają zanurzeni w miłości Boga Ojca. Wydarzenie to miało miejsce w pobliżu Lyonu we Francji.

Po powrocie do Lyonu dzielą się oni swoim doświadczeniem, powstaje grupa modlitwy charyzmatycznej: nawrócenia, uzdrowienia, znaki i cuda, grupa nieustannie rośnie. Ale czy wystarcza im spotykanie się tylko raz w tygodniu? Siedmioro spośród nich decyduje się na życie we wspólnocie i dzielenie wszystkimi dobrami tak, jak opisują to Dzieje Apostolskie: to właśnie początki Wspólnoty Chemin Neuf, pod adresem 49 Montée du Chemin Neuf w Lyonie, na wzgórzu Fourvière – ziemi naznaczonej już łaską krwi męczenników takich, jak święta Blandyna, święty Potynus, święty Ireneusz i tylu innych…
Z biegiem lat, prowadzona przez Ducha Świętego w braterskiej komunii oraz doświadczaniu licznych charyzmatów LISTNUM , Wspólnota buduje się i coraz bardziej rozrasta.

W tym filmie Ojciec Laurent Fabre, założyciel i odpowiedzialny Wspólnoty, oraz Siostra Jacqueline Coutellier, jedna z siedmiu osób obecnych u początków Wspólnoty, prowadzą nas do odkrycia tego wspaniałego dzieła Ducha Świętego!

This film is made by the Chemin Neuf Community for the International Ecumenical Fraternity, 'Net for God'.

For more information: www.netforgod.tv
To contact us: netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Kirundi
русский (russian)
Slovenský
Português
Latviski
(arabic) العربي
Česky
Español
Chaîne: Net For God