Ke zdrojům papeže Františka

Ke zdrojům papeže Františka

270 vues • 10/01/2020 • 28:14

Již od svého zvolení v roce 2013 papež František vybízí Církev, aby byla blízká lidem a vnímavá na způsob, jakým se Bůh dává skrze všechny. Touží, aby Církev byla církví pod širým nebem, soustředěnou na Krista a nasměrovanou k misii.
Pokud chceme hlouběji pochopit intuici tohoto prvního papeže z Latinské Ameriky, musíme putovat ke zdroji, do Argentiny, kde se Jorge Mario Bergoglio narodil a kde strávil většinu života. Jeho duchovní identita je poznamenaná lidovou kulturou, smyslem pro vtělení. K jejímu formování dále přispěla jeho „základní zkušenost“ Božího milosrdenství, poznání, že Bůh na něj čeká a volá ho. Byla dotvářena praxí duchovního rozlišování podle sv. Ignáce a jeho Duchovních cvičení.
V tomto filmu budeme putovat spolu s členy Komunity Křesťanského Života (CVX) po stopách papeže Františka, setkáme se s jeho bývalými jezuitskými spolubratry a s lidmi, kteří jej poznali v době, kdy byl arcibiskupem v Buenos Aires.Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
Pour nous aider : https://www.tipeee.com/net-for-god-fr
moins

Langues :
Česky
Ce média est aussi disponible en :
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Polski
Português
русский (russian)
Original sous-titré
Français
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Pane, nauč nás neustále naslouchat tvému Duchu. Ať nás vyšle, ať pošle tvoji Církev ke všem našim bratrům a sestrám, abychom svědčili o tvé radosti.

Parole du mois

Časně ráno, ještě za tmy, Ježíš vstal a vyšel z domu; odešel na pusté místo a tam se modlil. Šimon a jeho druhové se pustili za ním. Když ho nalezli, řekli mu: „Všichni tě hledají.“ Řekne jim: „Pojďte jinam do okolních městeček, abych i tam kázal, neboť proto jsem vyšel."

Marek 1, 35–38