Islama izaicanjums (1) Kristians de Šeržē un Muhameds

Islama izaicanjums (1) Kristians de Šeržē un Muhameds

69 vues • 01/10/2009 • 40:20

Kopā ar tēvu Kristianu Salensonu1, franču priesteri, Marseļas reliģiju zinātnes un teoloģijas institūta direktoru šī filma mums ļauj ieiet Kristiana de Šeržē dzīves un domāšanas oriģinalitē.

1996 priesteris Kristians de Šeržē bija priors Tibirinas mūku kopienā, cisterciešu klosterī Alžīrijas Atlasa kalnos. Alžīrijas nemieru laikā 1996. gadā, kad vairākuma islāms pasludina, ka vienīgā dabiskā reliģija ir islāms, un aizliedz atšķirīga viedokļa paušanas tiesības, septiņi no šiem mūkiem tiek nolaupīti un divus mēnešus turēti ieslodzījumā, viņu dzīve beidzas traģiski. Divi klosterbrāļi Amedē un Žans-Pjērs palika dzīvi. Pateicoties viņiem Atlasa Dievmāte turpina pastāvēt, ne vairs Alžīrijā, bet Marokā Mideltas klosterī.

Pateicoties draudzībai ar kādu musulmani – Muhamedu, Kristians de Šeržē saņem savu aicinājumu kļūt par mūku Alžīrijā: tur Alžīrijas pilsoņu kara laikā desmit bērnu tēvs Muhameds viņu aizstāv, par to ziedojot savu dzīvību. Šis notikums ir izšķirošs, viņš sajuta aicinājumus palikt kopā ar šiem cilvēkiem, Alžīrijā.

Pēc ordinēšanas par priesteri Parīzē 1964.gadā un piecu gadu kalpošanas par diecēzes priesteri Parīzē, viņš Eguebellas (Aiguebelle) abatijā astoņpadsmit mēnešus apgūst klosterdzīvi, lai 1971. gada janvārī dodas uz Tibirinu. Maz ir kristiešu un vēl mazāk mūku, kas tajā laikā iet garīgās tikšanās ar musulmaņiem ceļu. II Vatikāna koncils tikai nesen ir atvēris Katoļu baznīcas durvis atzīstot, «ka tā nenoraida neko, kas ir patiess un svēts lielajās reliģijās.» Nostra Aetate.

Kopā ar citiem mūkiem, Kristians de Šeržē vēlas būt ‘lūdzējs starp citiem lūdzējiem’, kopā ara ar saviem kaimiņiem musulmaņiem, ar kuriem viņš dala savu ikdienas dzīvi. Tieši ņemot vērā šo savu pieredzi, Kristians de Šeržē izstrādā savu oriģinālu teoloģisko domāšanu, ar kuru viņš dalās savos rakstos, īpaši sprediķos un uzrunās, kuras viņš teicis divpadsmit gadu laikā, kad viņš bija klostera priors.

Šajā filmā Kristians Salensons, kurš labi zina Kristiana de Šeržē darbus, dalās ar mums savā pārliecībā : sis mazais klosteris Alžīrijā ir mums dota Svētā Gara zīme.
Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Latviski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Malagasy
Nederlands
Polski
Português
русский (russian)
Česky
Chaîne: Net For God