Haoxin i Krzyż Z Chin do parafii w Sofia Antipolis (Francja)

Haoxin i Krzyż Z Chin do parafii w Sofia Antipolis (Francja)

71 vues • 01/12/2009 • 30:32

ak Bóg się objawia? Jak rozpoznać Jego działanie w sercach?
Jak głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa wszystkim narodom?

Film na ten miesiąc prowadzi nas z Chin do katolickiej parafii w Sofia Antipolis, na Lazurowym Wybrzeżu, na południu Francji. Bulwersująca historia Haoxin oraz świadectwo Ojca Gilles Sander, głoszącego Słowo Boże Chińczykom mieszkającym we Francji, uświadamiają nam całą wagę ewangelizacji tego ogromnego kraju, jakim są Chiny (1,3 miliarda Chińczyków).
Haoxin (wymawia się Haoszin) jest młodym Chińczykiem z Szanghaju, który, po doświadczeniu obecności Boga przeżytym w katedrze jego rodzinnego miasta, przybywa do Francji, z pragnieniem poznania Boga chrześcijan. Nigdy w życiu nie spotkał chrześcijanina! To właśnie w Sofia Antipolis odbędzie swą drogę ku Bogu... która wpłynie także na jego narzeczoną Lili i rodziców, żyjących w kulturze buddyzmu.

Takich przemian życia, dokonanych przez Chrystusa, jest wiele w parafii św. Pawła Narodów w Sofia Antipolis, którą od 2001 roku zajmuje się Wspólnota Chemin Neuf. Księża, celibatariusze konsekrowani i rodziny, wspólnie wybrali oni posługę Kościołowi, parafii, naśladując Chrystusa ubogiego i pokornego.

Wszczepiona w ogromną technopolię, liczącą 1300 przedsiębiorstw, gdzie co dzień pracuje 30 000 osób, chrześcijańska wspólnota parafii św. Pawła Narodów nie przestaje głosić, że spotkanie z Chrystusem jest możliwe dla każdego człowieka, kimkolwiek by był!

Wielu parafian technopolii zgodziło się dać świadectwo o swoim osobistym doświadczeniu z Chrystusem, o sposobie, w jaki to spotkanie przemieniło ich życie rodzinne, zawodowe, ich relacje... Ich wiara powołuje nas, abyśmy pozwolili Chrystusowi odnowić naszą inteligencję i ludzką mądrość i przyjęli Go bez ograniczeń w konkrecie naszego życia!


Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
中国人 (chinese)
Chaîne: Net For God