Haoxin a kríž Z Číny do farnosti v Sophia Antipolis (Francúzsko)

Haoxin a kríž Z Číny do farnosti v Sophia Antipolis (Francúzsko)

15 vues • 01/12/2009 • 30:32

Ako sa Boh prejavuje? Ako rozpoznať jeho pôsobenie v srdciach?
Jako hlásať evanjelium Ježiša Krista všetkým národom?

Film na tento mesiac nás zavedie z Číny do katolíckej farnosti v Sophia Antipolis na Azúrovom pobreží na juhu Francúzska. Prekvapujúci príbeh Haoxina a svedectvo otca Gilla Sandera, ktorý sa vydal hlásať Božie slovo Číňanom vo Francúzsku, nám pomáha uvedomiť si závažnosť evanjelizácie kontinentu, kde sa nachádza Čína (1,3 miliardy Číňanov).
Haoxin (výslovnost Haošin) je mladým Číňanom zo Šanghaja, ktorý prežije skúsenosť s Bohom v katedrále svojho mesta a prichádza do Francúzska, aby spoznal Boha kresťanov. Vo svojom živote sa nikdy nestretol s kresťanmi! Práve v Sophia Antipolis sa vydáva na cestu k Bohu... a to sa veľmi dotkne jeho snúbenice Lili a jeho rodičov, ktorí sú budhisti.
Takéto životné premeny skrze Krista sú vo farnosti Sv. Pavla národov v Sophia Antipolis početné. Túto farnosť od r. 2001 vedie Komunita Chemin Neuf, ktorá zhromažďuje kňazov, osoby zasväteného života i rodiny, ktorí sa rozhodli spoločne byť v službe cirkvi vo farnosti, v nasledovaní Krista chudobného a pokorného.
Farnosť sv. Pavla národov sa nachádza vo veľkom technopole, v ktorom sídli 1 300 firiem a pracuje tu denne 30 000 ľudí. Táto kresťanská komunita neprestáva hlásať, že stretnutie s Kristom je možné pre každého človeka, nech už je akýkoľvek!

Mnohí farníci tohto technopolu boli ochotní svedčiť o svojej osobnej skúsenosti s Kristom, o tom, ako stretnutie s ním zmenilo ich rodinný aj profesionálny život a ich vzťahy... Ich viera nás povzbudzuje, aby sme sa aj my nechali obnoviť v našom zmýšľaní, ľudskom vedení, a aby sme ho bez obmedzenia prijali v komkrétnosti nášho života.


Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Slovenský
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Polski
Português
русский (russian)
Česky
中国人 (chinese)
Chaîne: Net For God