Dorothy Day : buntowniczka w raju

Dorothy Day : buntowniczka w raju

244 vues • 01/10/2022 • 28:54

Dorothy Day jest jedną z najbardziej wpływowych postaci Ameryki XX wieku. Współzałożycielka Catholic Worker Movement, zajmującego się opieką i posługą wobec najuboższych, całe swe życie walczyła przeciwko wykluczeniu, biedzie, niesprawiedliwości społecznej i rasowej. W epoce naznaczonej licznymi konfliktami na skalę światową radykalnie opowiadała się za pacyfizmem. Umiała połączyć życie modlitwy, inspirowane lekturą Biblii i życiorysów świętych, z życiem aktywnym, stając w samym centrum walk tamtych czasów. Wejdźmy wraz z nią w tę dynamikę, naśladując Chrystusa :"to co pragniemy uczynić, to zmienić ten świat."

This film is produced by the Chemin Neuf Community via the 'Net for God' international prayer network.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière "Net for God".
https://www.laboutique-chemin-neuf.com/fr/accueil/films-net-for-god

Fore more information: https://www.netforgod.tv
Facebook: @INTERNATIONAL.ECUMENICAL.FRATERNITY
Instagram: @net_for_god
Twitter: @NetforGod
To contact us: netforgod@chemin-neuf.org
To help us: https://payments.chemin-neuf.org
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
Español
Magyar
Italiano
Kirundi
Latviski
Malagasy
Original sous-titré
Lietuvių
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Panie, za przykładem Dorothy Day prosimy Cię abyśmy także my byli tymi, którzy niosą jedność i braterstwo w miejscach naszego życia.

Obdarz nas łaską troski o najbiedniejszych, którzy są wokół nas oraz śmiałością i odwagą zaangażowania w to co służy sprawiedliwości i pokojowi.

Powierzamy Ci miejsca niesprawiedliwości społecznej i rasowej, a także konflikty w naszych dzielnicach, w naszych krajach. Przyjdź z pokojem, Twoją radością, Twoją łaską do tego świata, Panie. Niech Twoja dobroć daje się poznać na tej ziemi.

Parole du mois

« Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie" […] Zaprawdę, powiadam wam : Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. »

Mateusz 25, 35-36.40b