Díky, Thaïs

Díky, Thaïs

59 vues • 01/05/2012 • 32:00

Tento film je těžkým, ale úžasným svědectvím francouzského manželského páru Anne-Dauphine Julliand a jejího manžela Loïca. Vyprávějí o životě své dcerky Thaïs a ukazují, jak moc od ní dostali, když naslouchali jejímu srdci a duši.

V roce 2005 v Paříži prožívají Anne-Dauphine a Loic téměř idylické štěstí. Po skoro čtyřletém synu Gaspardovi a dvouleté dceři Thais očekávají v červenci narození třetího dítěte. Jejich profesní život je naplňuje, hluboce se milují. Život jim přeje… až do léta na pláži, kdy se do jejich štěstí vloudí malé zrnko písku. Když vidí v mokrém písku stopy své dcery Thais, všimnou si, že chodí nějak zvláštně: palec se jí vytáčí ven.

Po sérii vyšetření lékaři zjišťují, že děvčátko trpí vzácnou degenerativní genetickou nemocí, metachromatickou dystrofií. Není žádná naděje na uzdravení Thaïs. Slaví své druhé narozeniny a má před sebou už jen několik měsíců nebo několik málo let života.

Štěstí je rozbité na kousky, je těžké dělat si krásné plány do budoucna. Zvláště když další dítě, které čekají, má ravděpodobnost 1:4, že bude také postiženo. Jak je možné být šťastný za těchto podmínek?

Uprostřed tohoto chaosu se během ubíhajících dnů objevuje světlo. Během postupného zhoršování svého zdravotního stavu se Thais stává tajemně tou, která proměňuje srdce, především srdce svých rodičů. Stává se „učitelkou života“. I když ztrácí své schopnosti – mluvení, zrak, sluch, hybnost – tak tajemně září pokojem, který proměňuje ty, kteří se s ní setkávají. Nemoc ničí její tělo, aniž by vládla jejímu srdci. Tím, že Thais přijímá život takový, jaký je, nám ukazuje cestu srdce, cestu Lásky s velkým L.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Česky
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Polski
Português
русский (russian)
Slovenský
Chaîne: Net For God

Kit d'animation

Intercession du mois

Tento měsíc se můžeme modlit

za všechny zkoušené rodiny s postiženými dětmi

a také za nás, abychom dokázali přijmout i toho nejmenšího

a uměli od něj čerpat.

Parole du mois

Slovo na tento měsíc je v evangeliu svatého Matouše, kapitola 18, verše 2 až 4:

Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed a řekl:

„[…] Kdo se pokoří a bude jako toto dítě,

ten je největší v království nebeském.“