Ďakujem, Thaïs

Ďakujem, Thaïs

85 vues • 01/05/2012 • 32:00

Tento film je ťažkým, ale úžasným svedectvom francúzskeho manželského páru
Anne-Dauphine Julliand a jej manžela Loïca. Rozprávajú o živote svojej dcérky Thaïs a ukazujú, ako veľa od nej dostali, keď načúvali jej srdcu a duši.

V roku 2005 v Paríži prežívajú Anne-Dauphine a Loic takmer idylické šťastie. Po skoro štvorročnom synovi Gaspárdovi a dvojročnej dcérke Thais čakajú v júli narodenie tretieho dieťaťa. Ich profesionálny život ich naplňuje, hlboko sa milujú. Život im praje… až do leta na pláži, kedy sa do ich šťastia vkradne malé zrnko piesku. Keď vidia v mokrom piesku stopy svojej dcéry Thais, všimnú si, že chodí akosi zvláštne: palec sa jej vytáča von.

Po sérii vyšetrení lekári zistia, že dievčatko trpí vzácnou degeneratívnou genetickou chorobou, metachromatickou dystrofiou. Nie je žiadna nádej na uzdravenie Thaïs. Oslavuje svoje druhé narodeniny a má pred sebou už len niekoľko mesiacov, alebo niekoľko málo rokov života!

Šťastie je rozbité na kúsky, je ťažké robiť si krásne plány do budúcna. Zvlášť keď ďalšie dieťa, ktoré čakajú, má pravdepodobnosť 1:4, že bude tiež postihnuté! Ako je možné byť šťastný za týchto podmienok?


Uprostred tohto chaosu sa v priebehu ubiehajúcich dní objavuje svetlo. V priebehu postupného zhoršovania jej zdravotného stavu sa Thais stáva tajomne tou, ktorá premieňa srdce, predovšetkým srdce svojich rodičov. Stáva sa „učiteľkou života“. Aj keď stráca svoje schopnosti – reč, zrak, sluch, pohyb – tak tajomne žiari pokojom, ktorý premieňa tých, ktorý sa s ňou stretávajú. Choroba ničí jej telo, bez toho aby vládla jej srdcu. Tým, že Thais prijíma život taký aký je, nám ukazuje cestu srdca, cestu Lásky s veľkým L.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Slovenský
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Polski
Português
русский (russian)
Česky
Chaîne: Net For God