„Chodź i pójdź za Mną!” – Życie konsekrowane dzisiaj

„Chodź i pójdź za Mną!” – Życie konsekrowane dzisiaj

8 k vues • 01/05/2015 • 29:33

Od początków chrześcijaństwa, mężczyźni i kobiety wybierają zobowiązanie do celibatu z powodu Chrystusa i Ewangelii, żyjąc w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Zarówno dar bezinteresowny Boga i odpowiedź na wezwanie osobiste, życie konsekrowane przybierało w ciągu wieków różnorodne formy, ale z włączeniem najczęściej trzech istotnych elementów : poświęcenie, misja i życie braterskie i wspólnotowe. W tym filmie, Net for God, zabiera was na spotkanie z konsekrowanymi osobami z różnych wspólnot, Kościołów i krajów, którzy odpowiedzieli na to samo wezwanie Chrystusa, aby wszystko pozostawić i pójść za Nim.

Film ten został zrealizowany z okazji roku życia konsekrowanego, otwartego przez Papieża Franciszka 30 listopada 2014, który potrwa do 2 lutego 2016. Film został nakręcony w Rzymie, podczas pierwszej konferencji ekumenicznej na temat życia konsekrowanego, zorganizowanej przez Watykan w stycnziu 2015; następnie w Trevi, również we Włoszech; w Petersburgu w Rosji i wreszcie w opactwie Hautecombe we Francji.

------------------------------------------------------------------

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau de international prière « Net for God ».

Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Duchu Święty, dziękujemy Ci za dar Życia konsekrowanego i za wszystkich, którzy,
w każdym z naszych Kościołów, odpowiedzieli na to powołanie pójścia za Chrystusem. Wraz z Papieżem Franciszkiem prosimy Cię : “Natchnij ich błogosławieństwem ubogich, aby szli drogą Królestwa. Daj im serce pocieszające, aby ocierali łzy tych najmniejszych. Ukaż im siłę łagodności, aby promieniowało w nich Panowanie Chrystusa”.

Parole du mois

"Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości […], według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym."

Słowo Boże na ten miesiąc znajduje się w Liście do Efezjan, rozdział 1, wersety 3a.4.5b do 6