Bp Pierre Claverie Przyjaciel Algierczyków

Bp Pierre Claverie Przyjaciel Algierczyków

278 vues • 23/01/2018 • 32:36

Algieria 1991-2002: "czarna dekada". Kryzys polityczny i demokratyczny, głęboki kryzys islamu, który kosztować będzie życie 150 000 osób, zwłaszcza Algierczyków i muzułmanów. Pośród nich 19 zakonników i zakonnic – 19 ziaren zasianych w tę ziemię, którą wybrali. Dali swoje życie Algierii i jej mieszkańcom. Zginęli pośród nich, bezinteresownie. Pierre Claverie, dominikanin i biskup Oranu jest jednym z nich.
Urodzony w Algierii kiedy ta należała do Francji, zdecydował się połączyć swoją historię z historią Algierczyków kiedy kraj odzyskał niezależność i wyszedł na spotkanie drugiego człowieka. Staje się przyjacielem Algierczyków, przyjacielem muzułmanów. Wybiera bycie tam gdzie stał jego Pan: w miejscach podziału między ludźmi. Zostanie zamordowany na progu siedziby biskupiej 1 sierpnia 1996 r. wraz z Mohamedem Bouchikhi, młodym Algierczykiem, który go przywiózł z lotniska.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
Pour nous aider : https://www.tipeee.com/net-for-god-fr
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
Deutsch
(arabic) العربي
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Česky
Original sous-titré
English
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Panie, Ty pierwszy wyszedłeś nam na spotkanie, gdy byliśmy daleko od Ciebie. Daj nam łaskę spotkania z tym innym, różnym od nas, który może budzić w nas lęk. Przyjdź zabrać od nas i od niego całą przemoc, zamknięcie, pogardę i nienawiść.
Prosimy Cię za Kościół algierski, aby mógł nadal być znakiem Twojej miłości do wszystkich. Powierzamy Ci Wspólnotę Chemin Neuf i jej obecność w klasztorze w Tibhirine.

Parole du mois

Słowo Boże na ten miesiąc pochodzi z Księgi Izajasza, rozdział 50, wersety 4 i 5:

« Pan Bóg Mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał przyjść z pomocą strudzonemu, przez słowo krzepiące. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie. Pan Bóg otworzył Mi ucho, a Ja się nie oparłem ani się cofnąłem. »