Błogosławiony Frassati

Błogosławiony Frassati

22 k vues • 01/05/2016 • 27:42

Urodzony w zamożnej włoskiej rodzinie mieszczańskiej, syn właściciela znanego dziennika La Stampa, Pier Giorgio spędza swój czas na pomaganiu potrzebującym z ubogich dzielnic Turynu. W okresie kiedy we Włoszech narasta wpływ faszyzmu, angażuje się także politycznie i działa na rzecz większej sprawiedliwości społecznej.
Energię potrzebną do tych działań czerpie z relacji z Chrystusem, z intensywnego życia modlitwy. Zawsze otoczony ludźmi, dzieli się swoją wiarą i pasjami z najbliższymi przyjaciółmi. Wysportowany, zakochany w górach, nie zawaha się zabrać swych przyjaciół «ku szczytom».
Pier Giorgio Frassati gaśnie w wieku 24 lat, w wyniku choroby, którą prawdopodobnie zaraził się od jakiejś ubogiej rodziny.
20 maja 1990 roku papież Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym, nadając temu młodzieńcowi tytuł "człowieka ośmiu Błogosławieństw".
Podawany jest on za przykład wszystkim młodym przygotowującym się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

NFG_16_05_PL_

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau de international prière « Net for God ».

Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Polski
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Lietuvių
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
Chaîne: Net For God

Regarder la bande-annonce

Kit d'animation

Intercession du mois

Módlmy się, aby każdy czuł się powołany do świętości życia w swojej codzienności i mógł kosztować ducha Błogosławieństw.

Módlmy się, aby każdy czuł się odpowiedzialny wobec najważniejszych zagadnień naszych czasów i przyczyniał się do tego, by świat stawał się sprawiedliwszy i bardziej braterski.

Módlmy się za wszystkich młodych, którzy wezmą udział w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, w lipcu tego roku. Niech to wydarzenie pomoże każdemu przeżyć piękne doświadczenie duchowe.

Parole du mois

(Błogosławieństwa)

« Błogosławieni miłosierni,

albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni ubodzy w duchu,

albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości,

albowiem oni będą nasyceni.»

Słowo na ten miesiąc pochodzi z Ewangelii św. Mateusza, rozdział 5