Ačiū, Thais

Ačiū, Thais

2 k vues • 01/05/2012 • 32:00

Šis filmas – tai nuostabus ir tuo pačiu sudėtingas vienos prancūzų poros, Anne-Dauphine Julliand ir jos vyro Loïc, liudijimas. Jie papasakoja savo mažos dukrelės Thais gyvenimą, ir jų pasakojime atsiskleidžia, kiek jie gavo iš jos, klausydami jos širdies ir jos sielos.

2005-ais Paryžiuje Anne-Dauphine ir Loïc džiaugiasi beveik tobula laime. Po pirmagimio Gasparo, kuriam netrukus sueis ketveri ir dviejų metukų dukters Thaïs, jie laukiasi trečio kūdikio, gimsiančio liepos viduryje. Jie turi mylimus darbus, bei stipriai vienas kitą myli. Trumpai tariant, gyvenimas jiems šypsosi… išskyrus, kad šią vasarą paplūdimyje jų tobulos laimės paieškas suteršia viena smiltelė: stebėdami mažus Thaïs pėdučių atspaudus ant šlapio smėlio pastebi, kad ji vaikšto ypatingu būdu, - jos nykštys linkęs krypti į išorę.

Po eilės tyrimų, gydytojai atrado, kad jų dukrelė serga reta genetiškai paveldima degeneracine liga, metachromatine leukodistrofija. Nėra jokios vilties Thais pagyti: jai telieka vos keli metai ar keli mėnesiai gyventi! Tą dieną jai sukako dveji metukai.

Taip trokštama laimė nutolsta, sunku įžvelgti laimingą ateitį. Ypač, kai būsimas vaikelis taip pat rizikuoja atsinešti šią ligą! Kaip būti laimingiems tokiomis sąlygomis?

Bet šioje baisioje kasdienybėje su Thais liga, išbandymų tamsoje atsiranda šviesos pluoštelis: Thais, vis labiau nykdama, paslaptingai tampa ta, kuri perkeičia kitų širdis, įskaitant ir savo tėvų. Ji tampa „gyvenimo mokytoja“. Bėgant dienoms ji praranda visus savo pojūčius – kalbą, regėjimą, klausą, judėjimą, bet ji paslaptingai spinduliuoja ramybę, kuri perkeičia visus ir visas, kas prie jos prisiartina. Liga šeimininkauja jos kūne, bet ne širdyje: Thais, priimdama gyvenimą tokį, koks jis yra, mus moko širdies kelio, meilės iš didžiosios M kelio.

Ce film est réalisé par la Communauté du Chemin Neuf via le réseau international de prière « Net for God ».

Pour plus d'informations : www.netforgod.tv
Pour nous contacter : netforgod@chemin-neuf.org
moins

Langues :
Lietuvių
Ce média est aussi disponible en :
Français
English
Deutsch
(arabic) العربي
հայերեն (armenian)
Créole mauricien
Español
Magyar
Italiano
日本 (japanese)
Kirundi
Latviski
Malagasy
Nederlands
Português
русский (russian)
Slovenský
Česky
Polski
Chaîne: Net For God

Kit d'animation

Intercession du mois

Šį mėnesį melskimės

už visas šeimas, išgyvenančias išbandymų dėl neįgalaus vaikelio priėmimo,

ir taip pat už mus pačius, kad galėtume

priimti pačius mažiausius ir priimti save iš jų.

Parole du mois

Šio mėnesio Dievo Žodis yra iš Evangelijos pagal Matą, 18 skyriaus, 2-4 eilutės:

Pasišaukęs vaikutį, Jėzus jį pastatė tarp jų ir tarė :

„[…] Taigi kas pasidarys mažas, kaip šis vaikelis,

tas bus didžiausias Dangaus karalystėj.“